0543 768 01 37


  ARABA ANAHTARI KAYBOLURSA NE YAPILIR.

Oto Çilingir

Oto çilingir ve oto anahtarcı olarak hizmet veren firmalar aracınızın anahtarını kaybettiğinizde veya anahtara herhangi bir zarar geldiğinde sizlere hizmet veren firmalardır. Bu firmalar aracınız kilitli kaldığında aracınızın kapısını açarak oto çilingir olarak hizmet verdikleri gibi, elektronik veya klasik türden anahtarlarınızı sıfırdan yaparak oto anahtarcı olarak da hizmet vermektedir.

Oto Çilingire ve Anahtarcıya Ne Zaman İhtiyacım Olur?

Günümüzde anahtarlarıyla veya araçlarına girmeyle ilgili sorun yaşayan kişiler oto çilingir türü hizmetlerden faydalanmaktadır. Oto anahtarcıları genelde kişiler anahtarlarında sorun yaşadıkları zaman ziyaret ederler. Halbuki, anahtarlar zaman zaman yıprana bilmekte ve sorun çıkarmak üzere olduklarını da adeta haber vermektedirler. Bu tür durumlarda oto anahtarcılar bu sorun çıkarmak üzere olan anahtarların da tamirini yapabilirler. Böylesi durumlarda oto anahtarcı firmaları ziyaret ederek hizmet almak, kişilerin yarı yolda kalmasını engelleyecek bir süreçtir.

Araçlara girmek için kullandığımız anahtarlar zamanla yıpranırlar, doğaları gereği hassas olan bu anahtarların elektronik aksamın da eklenmesiyle daha da dikkatli kullanımları hemen hemen zorunlu hale geldi. Eğer kişiler çok sürpriz bir şekilde yolda kalmak istemiyorlarsa, araç anahtarlarını hem düzgün kullanmaları gerekir hem de, anahtarlar belirli bir süre geçmesinin ardından yıprandıklarında değiştirmeleri gerekir. Anahtarların değiştirilmemesi halinde araç sahipleri hiç tahmin etmedikleri bir yerde araçlarına girmeye çalışırken veya kullanmak için kontağı çevirdiklerinde bir sürprizle karşılaşabilirler. İstenmeyen durumların oluşmaması için kişilerin mutlaka hasar gören araba anahtarlarını bakıma götürmeleri gerekir.

Oto Anahtarcılar ve Oto Çilingirler Ne Tür Hizmetler Veriyor?

Oto çilingirler aracınıza giremediğiniz, anahtarınızı kaybettiğiniz ve anahtarınızın kırıldığı durumlarda aracınızı açarak sizlere hizmet verirler. Çilingirlerin aracın kapısını açması için aracın sizin olduğunu ispatlamanız yeterlidir. Çilingirler en çok anahtar araç içerisinde unutulduğu zamanlarda çağırılırlar.

Oto anahtar hizmeti, çilingirlik işleminden daha çok ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Oto anahtar yaptırma hizmeti hemen hemen her modelden araç için kullanılabilir bir hizmet olarak çıkıyor karşımıza. Kişiler tercih etmeleri halinde klasik türden anahtar yaptırabilecekleri gibi, elektronik türden araç anahtarı da yaptırabilirler.

Oto anahtarcı olarak çalışan firmalar sizler için yeni anahtar yapabilecekleri gibi kolaylıkla var olan anahtarınızın bir kopyasını da çıkarabiliyorlar. Bu sayede yedek bir anahtara da sahip olabilirsiniz. Yedek anahtar hizmeti genelde, sıklıkla anahtar kaybeden kişiler tarafından tercih edilirken, bir aracı kullanan kişinin çok sayıda olması durumunda da yedek anahtarlara ihtiyaç duyulabilir.

Oto çilingir ve oto anahtarcı firmalar yedek anahtar çıkarmanın ve yeni anahtar oluşturmanın yanı sıra, kaybettiğinizi veya zarar görmüş eski anahtarın işlevselliğini de ortadan kaldırırlar. Kaybedilen anahtar bu firmaların verdiği hizmetle hafızadan silinir. Eğer anahtar çalındıysa bu hizmetin oldukça faydalı bir hizmet olduğunu söyleyebiliriz. Bu tür bir durumda kaybettiğiniz veya çalınan anahtar artık sizin arabanızı açmak için kullanılamayacaktır. Bu anahtar aracın hafızasından silinir.

Oto anahtarcı firmalar yeni anahtar yaparken, bilgisayar sistemleri ve bilgisayar yazılımlarını kullanırlar. Araç anahtarınızın modeline göre üzerine amblem de yerleştirebilen firmaların yeni anahtarları kaliteli makineler aracılığıyla üretilir.

Oto anahtarcı firmaların, anahtar hizmetleri arasında tamir hizmeti de bulunur. Yıpranmış anahtarları tamir etme imkanı oto anahtarcıların sağladığı bir hizmettir. Bir anahtarcıya giderek hem eskimiş anahtarınızı tamir etmek hem de bir kopyasını çıkararak onu yedek anahtar olarak kullanabilmek mümkündür. Genelde oto anahtar tamircilerine giden kişilerin en çok tercih ettiği hizmet türü de budur.

Diğer Hizmetler

Oto çilingir ve anahtarcı olarak çalışan firmalar sadece anahtar tamiri yapmazlar. Tercih etmeniz durumunda araç anahtarınızın dış kabını oldukça pratik bir şekilde bu firmalara değiştirtebilirsiniz. Garaj kepenk sistemlerinin kumandasını da bu firmalara yaptırabilirsiniz. Bu türden bir hizmeti özellikle apartmanların ve iş yerlerinin tercih ettiğini söyleyebiliriz. Garaj giriş çıkışlarında kapıları açacak anahtarlar, apartman yetkilileri tarafından yaptırıldıktan sonra apartman sakinlerine dağıtılabilir.

Anahtarcıların kumandaların pillerini, kart uygulamaları gibi uygulamaların hizmetlerini verdiğini de söyleyebiliriz. Güvenlik ve çilingirlikle ilgili her türlü hizmeti bu firmalardan temin edebilirsiniz.

Ayrıca bu firmalar güvenlik açısından da pratik ürün satışları yapmaktadırlar. İmmobilezler adı verilen cihazlar araçların çalınmaya çalışılması üzerine devreye giren ve aracı hareketsiz hale getiren güvenlik önlemleridir. 
OTO ANAHTAR YEDEK

  • ARABA ANAHTARI
  • OTO ANAHTAR ÇIKARMA
  • ANAHTAR KOPYALAMA
  • OTOMOBİL YEDEK ANAHTARI
  • SUYA DÜŞEN ANAHTAR
  • PİLİ BİTEN ANAHTAR
  • BARİYER KUMANDASI TAMİRİ